Přítomný okamžik

31.01.2018


Jistě si všímáte, jak vám dny utíkají, čas letí... Najednou jsou tu zase Vánoce, Velikonoce, prázdniny a takto je to stále dokola. Najednou si začnete uvědomovat, že vaše dny jsou strašně prázdné. Dny přecházejí v týdny, týdny v měsíce a měsíce v roky. Honíte se za prací, která vás nebaví. Stýkáte se s lidmi, se kterými si nerozumíte. Nevzděláváte se, nerozvíjíte se. Jako byste se uvnitř trápili... Nevíte, kudy kam. Nevíte, co s životem a chtěli byste to změnit. Jenže víte, že tahle změna nepůjde hned. Potrvá to. Proto mějte TRPĚLIVOST. Vím, že je jednodušší říct, že to nejde nebo že vás to nebaví. Chyba je v tom, že každý den si dáváme jeden a ten samý cíl, pro pochopení např. - "Až budu mít tohle, budu určitě šťastný!" Ale jak tomu lidský rozum napovídá, tahle věta každého z nás vede do zkázy.

Dosáhnete toho vytyčeného cíle, ale nic se nestalo. Nejste šťastní, ba naopak, hlava šrotuje dál, co by vymyslela za další zbytečnou metu.
Najednou neřídíte váš život vy, ale život řídí vás. Než si vše stačíte uvědomit, vidíte, že vám život proplul mezi prsty a na konci vašeho života řeknete jen, že jste žili život jen napůl a budete litovat, že jste se věnovali pouze např. práci.

Jediná rada pro opravdové naplnění je žít přítomným okamžikem. Užívejte si, že ráno můžete jít do práce, že vám to zdraví dovolí. Prožívejte celý den naplno. Usmějte se když si vítr hraje s vašimi vlasy a mějte dobrou náladu pokud svítí slunko nebo prší. Lidé si stěžují když prší, fouká vítr, svítí slunko. Ale zamyslete se nad tím, že je to koloběh života. Díky sněhu můžeme provozovat zimní sporty, díky dešti nám vyroste spoustu rostlin a bez slunce bychom trpěli  depresemi. Je to stejné jako s námi, lidmi. Každý den nemůže být ten nejlepší, jednou jsme nahoře a jednou dole. Proto, abychom dokázali ocenit to nahoře, musíme si projít tím bahnem dole. Proto si i těch méně pozitivních okamžiků važte, protože ty jsou pro náš život také nepostradatelné. Není nic jednoduššího než si užít přítomný okamžik, protože nikdy nevíme, co na nás čeká zítra. Zní to celé jako klišé, ale pokud změníte nastavení v sami sobě, obrátí se vám život vzhůru nohama.

Přestane se ve vás kumulovat zlost, vztek, agrese, závist - určitě všichni víte o čem mluvím. Zaplňte vaše životy láskou, radostí a smíchem a nečekejte, že vám někdo pomůže na cestě za slibovaným štěstím. Kdo vás může udělat šťastnými, jste pouze vy sami. Druzí za vás změny neučiní.

Ty nejméně hodnotné věci mají pro nás ten největší přínos.