Pravidelnost jógové praxe

22.02.2018

Jak často je vhodné cvičit jógu?

Tuto otázku mi na lekcích pokládá spoustu z vás, proto jsem se rozhodla Vám osvětlit téma Pravidelnosti jógové praxe.

Brzy začne jaro, které můžete využít jako změnu Vašich pohybových a také stravovacích návyků. Z jógy si můžete vytvořit každodenní krásný rituál, který povede k lepšímu fyzickému i duševnímu stavu Vašeho těla.

Zamyslete se nad častostí Vašeho pohybu. Preferujte z pohledu zdravého životního stylu raději 20minutovou jógovou praxi každý den před 90minutovou jednou týdně. Po zařazení jógy do každého dne ucítíte účinky velmi brzy (znalost ásan je až na druhém místě). :-) Proto všem doporučuji jógovou praxi alespoň 3krát týdně (na sobě můžete sledovat to, že pokud cvičíte jednou týdně - jednotlivé ásany si nepamatujete a vaše praxe nemá hlubší význam).

Svou jógamatku můžete rozbalit prakticky kdekoliv a začít praktikovat (ať už pozice, pránajámu nebo meditaci). Jóga je v současné době na velkém vzestupu a je nyní velmi IN nebo-li TRENDY, proto se nemusíte bát, že při praxi venku budete terčem posměchu (právě naopak). Kdo nyní nejóguje, jakoby nežil.

Praxe (ať už v provádění ásan, meditace nebo pránajámy) je cennější než načtené vědomosti z knih a učení se - to platí i pro život. Jedině praxe Vás může posunout dále a vy můžete pokračovat na své cestě.  Při pravidelné jógové praxi nezapomeňte respektovat sebe, své potřeby, také ostatní a chovat se k sobě i k ostatním hezky.

Na svých lekcích dbám na to, abyste dostali informace o lidském těle (anatomie) - nejen jak pracuje při józe, jak funguje mysl, emoce a také, co je mezi nebem a zemí.

Nejdůležitejší je pochopení, že to nejdokonalejší máme každý z nás u sebe - naše tělo je dokonalá symbióza, obrovský dar.