Každý den s láskou

20.03.2018

"Prostředkem k tomu, jak získat štěstí, je rozhodit kolem sebe jako pavouk všemi směry lepkavou síť lásky a do ní chytit všechny, kdo se přiblíží." (L. N. Tolstoj)

Se slovem láska se v dnešní době nešetří. To slovo vidíme a slyšíme na každém rohu, ale skutečný význám většinovou populaci moc nezajímá. V dnešní společnosti se setkáváme se sobeckostí a egoismem lidí, a proto každý den vykonejte i třeba malinký skutek směřující k lásce, který prohloubí pouto mezi vámi a lidmi, na kterým vám záleží.

Rozdávejte radost, smích, úsměv. Každý den udělejte nějaký čin, který přinese radost do života někoho z vašich blízkých. Odpusťte svým blízkým všechny minulé křivdy a špatné skutky, protože nikdo z nás není dokonalý. Všichni děláme chyby a z těch se i učíme. Je to tak správně.

Udělejte věc jen tak pro radost ostatních, pokud nevíte, jak na to, uvádím pár typů - např. najděte si čas, říci svému okolí, jak je pro vás důležité a co pro vás znamená; objímejte se; natrhejte své partnerce květiny; složte manželovi básničku; vezměte maminku na procházku a další.

Tohle vše však dělejte bezpodmínečně s láskou a neočekávejte za to nic nazpět. Rádi dávejte, méně berte.

Podstatné je, naučit se, vnímat skutečnost, že ty nejmenší věci v našem životě jsou doopravdy těmi nejhodnotnějšími a největšími. Tyhle malé střípky nám totiž dávají ten pravý pocit štěstí, nikoliv tučné konto na účtě.